• Powiatowy Konkurs o Żuławach.

• Dnia 26.04.24 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIX Powiatowym Konkursie "Żuławy Gdańskie - Nasza Mała Ojczyzna". Cieszymy się bardzo z ich sukcesów i dziękujemy naszej młodzieży, rodzicom i nauczycielom za przygotowania i zaangażowanie w tę pracę. Oto wyniki:

- kategoria konkurs wiedzy o żuławach:

wyróżnienie dla drużyny w składzie: Wiktoria Iwańciów kl. VII, Piotr Pokorpski kl. VII, Nina Balewska kl. VI, Maria Wójcik kl. 5, Piotr Brazulewicz kl. 4

- kategoria fotografia z pejzażem Żuław:

III miejsce Dobrawa Kopania z kl. IV

- kategoria wokalna, piosenka z własnym tekstem o Żuławach:

II miejsce Niana Balewska kl. VI, Julia Florczyk kl. VI, Maria Wójcik kl. V.

Uczniów do konkursu przygotowała p. Agnieszka Poroś-Walecka i p. Katarzyna Ładwikowska.

• Święto 3 Maja

• Mimo, że 3 maja będzie dopiero za kilka dni, to dziś 25. 04. 2024 r. w naszej szkole odbył się uroczysty Apel z okazji święta Konstytucji 3 Maja.  🇵🇱🇵🇱🇵🇱

W całej szkole dominowały dziś barwy bieli i czerwieni.

Zarys historyczny dziejów ówczesnego wydarzenia, przybliżyła nam uczennica klasy 6 – Nina B. Część artystyczną w formie przekazu słowno-muzycznego przygotowali uczniowie klasy 4, pod opieką Pani Joanny Żbikowskiej oraz uczniowie Edukacji Wczesnoszkolnej.

Na tej pięknej uroczystości usłyszeliśmy wiersze i piosenki o charakterze patriotycznym.

Maja G. z klasy 1 zaśpiewała piosenkę pt. „ Serca biało-czerwone mamy”. Uczennicę przygotowała Pani Anna Iwańciów.

Emilia K. i Paulina D. z klasy 2, pod opieką Pani Małgorzaty Szymichowskiej, zaprezentowały piosenkę pt. „ Taki Kraj”.

Pod okiem Pani Olimpii Prill-Sitek, uczniowie klasy 3, na czele z solistami : Julią L, Igorem S, Wiktorią Ch, Aurelią W, Zuzanną O, Niną D, wyśpiewali piosenkę pt. „ Jest takie miejsce  - Polska”.

Uczennice klasy 4 – Oliwia F, Oliwia D, Kornelia C, Wiktoria L, zaśpiewały piosenkę pt. „ Gawęda o miłości ojczystej”, natomiast chłopcy – Daniel F, Piotr Z-J, Antoni K, zaprezentowali utwór pt. „ Konstytucja 3 Maja”.

Wiersze recytowali uczniowie z klasy drugiej i czwartej.

Święto Konstytucji 3 Maja to narodowe święto radości, upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie a drugiej - po Stanach Zjednoczonych - na świecie, spisanej Umowy Rządowej, która stała się wzorem dla innych państw. To jedno z najważniejszych świąt w naszym kraju.

Jako obywatele, jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami. 🇵🇱

Jako nauczyciele, jesteśmy dumni, że razem ze swoimi uczniami, wychowankami, możemy wspominać, celebrować i przekazywać z pokolenia na pokolenie, wartości tych pięknych wydarzeń, zapisanych na karcie historii naszej Ojczyzny.

Razem, wspólnie możemy cieszyć się z wolności i demokratycznej suwerenności.

Najlepszym tego dowodem jest upamiętnianie tych wydarzeń z wielkim zaangażowaniem i wkładem pracy, dającym wyraz wszelkiego umiłowania i poszanowania własnej Ojczyzny – POLSKI.  🇵🇱

• Święto szkoły

• Święto Szkoły w Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy, pierwsze od nadania imienia szkole, Święto Szkoły. Data uroczystości zbiegła się z odchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi, największego ekologicznego święta całego świata. W zorganizowanej w tym celu uroczystej gali brali udział Uczniowie klas 0-8, Nauczyciele, Dyrekcja Szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców.

W części artystycznej uczniowie klas 1-3 śpiewali piosenki i prezentowali wiersze ukazujące piękno Ziemi Żuławskiej. Uczniowie starszych klas przedstawili żuławską historię Czesława Miłosza oraz skomponowaną przez uczennice klasy 5 i  6 piosenkę o Żuławach.

Z okazji Święta Szkoły Rada Rodziców ufundowała drzewo, które jest symbolem naszej troski o Ziemię oraz pamiątkową tablicę. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego powstały również ekologiczne budowle, przygotowane przez klasy 0 – 8.

Na zakończenie Święta Szkoły, aby uczcić Dzień Ziemi nasi uczniowie włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”.

Zapraszamy na fotorelację ze Święta SzkołyJ

• Inauguracja Żuławskiego Koła Regionalnego

• W piątek w ramach Projektu Zajęć Wychowawczo- Profilaktycznych odbyły się pierwsze zajęcia Żuławskiego Koła Regionalnego. Uczniowie poznali historię tworzenia oraz środowisko przyrodnicze Żuław Wiślanych. Stworzyli również piękne prace przedstawiające cechy charakterystyczne krajobrazu najbliższej okolicy.

• Turniej BRD

• W miniony czwartek uczniowie klasy 6 reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Doskonale poradzili sobie z wszystkimi zadaniami, jednak konkurencja była ogromna i w ostateczności uplasowali się tuż za podium zajmując 4 miejsce. Turniej BRD jest bardzo trudny, wieloetapowy, liczy się w nim zarówno wiedza teoretyczna i praktyczna jak i sprawność fizyczna. Dlatego gratulujemy ogromnie naszym reprezentantom: Ninie Balewskiej, Kacprowi Kazimierczykowi i Marcelowi Ossowskiemu. Serdecznie dziękujemy również Pani Justynie Ossowskiej za transport na turniej i miłe towarzystwo.