• Pasowanie Pierwszoklasistów

• "Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - taką deklarację złożyli pierwszoklasiści w dniu 24 października 2022 r. na uroczystym apelu z okazji Pasowania na Ucznia SZKOŁY Podstawowej im. Ziemi Żuławskiej w Przejazdowie.

To był szczególnie ważny dzień w życiu Naszych Pierwszaków. Musieli najpierw zdać egzamin, żeby wstąpić w szeregi społeczności szkolnej. Wszystko się udało !!! 👍🏻👍🏻👍🏻

Uroczyste ślubowanie złożyli również RODZICE  uczniów.

Teraz już wiemy, że to będą cudowne trzy lata w edukacji wczesnoszkolnej.

W sali, na dzieci czekały słodkości  i pyszności 🍰🥮🥧🎂🍰🥨 .

Damy radę … bo jak nie MY ? To kto ? 😊😊😊

Pani Małgosia jest z Nas dumna !

Rodzice przeszczęśliwi ❤️❤️❤️  !

A MY …. Mega szczęśliwi i zadowoleni.

Ogromne podziękowania dla

prowadzących Naszą Uroczystość : Adama i Sandry. Dziękujemy Dorotce, Adamowi i Oliwii.

Gorące podziękowania za upominki dla kolegów z drugiej klasy oraz ich wychowawczyni Pani Olimpii.

Szczególnie dziękujemy Panu Dyrektorowi za to, że Nas dokładnie i solidnie „wypasował” 😁😁😁.

Zapraszamy do Naszej Galerii.

•  " Szkoła jest dla wszystkich - nauczycieli i uczniów - wspólnotą, rodziną. "

św. Jan Paweł II

Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności szkolnej. Przypomina nam o wartości jaką jest edukacja oraz o roli nauczycieli w kształtowaniu młodego pokolenia. Z tej okazji uczniowie klas 1- 8 przygotowali dla wszystkich pracowników naszej szkoły uroczystą akademię .

Naszym Uczniom dziękujemy za wszelkie wyrazy uznania, ciepłe słowa oraz życzliwość jakimi obdarzają nas każdego dnia!

Zapraszamy do fotorelacji z obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole:)

• Akcja Podaruj słodziaka

• W naszej szkole odbyła się akcja promująca SKC „Podaruj Słodziaka”. Dzięki Caritas Archidiecezji Gdańskiej wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali maskotki i dowiedzieli się czym jest wolontariat, co robi wolontariusz i jakie akcje są prowadzone na terenie szkoły.

• Dzień drzewa

• ,,O ziemię się troszczymy, więc drzewa sądzimy''.To motto towarzyszyło dzieciom z grupy Żabki podczas sadzenia drzewka w Światowym Dniu Drzewa.

• Sukces sportowy

• SUKCES !!

4 października, 4 drużyny dziewcząt i chłopców zagrały w badmintona, w ramach Gminnych Igrzysk Dzieci oraz Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej . Zawody odbyły się w Wiślinie.

Uczniowie zajęli pierwsze miejsce we wszystkich kategoriach.

Serdecznie gratulujemy reprezentantom:

Aleksandra Bławat, Wiktoria Iwańciów, Marta Paliwoda,

Krzysztof Brazulewicz, Marek Botuzow, Daniel Templer,

Oliwia Piszorska, Ala Witkowska,  Nadia Zakharuk,

Kamil Kencz, Szymon Kencz, Adrian Smoliński

• Wycieczka rowerowa

• ROWEREM DO GDAŃSKA

W ostatnią sobotę września grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką nauczycieli ( Beata Kamela, Katarzyna Ładwikowska), wybrała się na wycieczkę rowerową do Gdańska.

Uczniowie poznali trasę  , którą w bezpieczny sposób można podróżować rowerem  do miasta. Nauczyli się  zasad jazdy w kolumnie rowerowej i mierzyli się z własną kondycją.

Znakomita pogoda sprzyjała spacerowi po pięknych okolicach dolnego miasta.

Uczniowie weryfikowali swoją wiedzę o Gdańsku i dowiadywali wielu ciekawostek , którymi dzieliła się p. Katarzyna Ładwikowska.

Spędziliśmy miłe przedpołudnie degustując smaczną pizzę . Dziękujemy p. Natalii  Botuzow , która zaprosiła nas na  lody .  Polecamy aktywność rowerową jako przyjemne z pożytecznym.

• Wykorzystanie pomocy z programu "Laboratorium przyszłości"

• W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła zakupiła sprzęt techniczny niezbędny do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Znalazł się wśród niego również mikroskop, z którego uczniowie chętnie korzystają zarówno na lekcjach jak i zajęciach rozwijających. Odkrywanie mikroświata dostarcza ciekawych naukowych przeżyć a praca z mikroskopem uczy dokładności i cierpliwości.

• Wycieczka Przedszkolaków

• Nasze przedszkolaki przywitaly jesień cudowną wycieczka do Mokrego Dworu zwiedzić wiatrak. Poznaliśmy tajniki najlepszej mąki, ulepilismy własne bułeczki zjedliśmy kiełbaski i poznaliśmy wiejskie zwierzaki 😊

• Bal Przedszkolaka

• Nasze Kochane Przedszkolaki świętowały swój dzień na balu karnowalym świetnie się bawiąc 😊 życzymy Wam wiecznego uśmiechu i radości 😊

• Wycieczka klasy VI

• Dnia 30.09.2022 r. uczniowie kl. 6 byli na wycieczce w gdańskim ZOO. Pogoda nam sprzyjała i dzięki temu udało nam się zobaczyć i dowiedzieć się czegoś o  życiu wielu ciekawych zwierząt. Poznaliśmy również trudną i odpowiedzialną pracę osób pracujących w ZOO. Spotkanie z podopiecznymi tego miejsca przyniosło nam wiele radości i umożliwiło spędzenie pięknego dnia na świeżym powietrzu wśród naszych "braci mniejszych", którymi są wszystkie zwierzęta.

• Wycieczka na Mierzeję Wiślaną

• Nasza szkoła kontynuuje udział w projekcie „Wsparcie procesu kształtowania u uczniów Gminy Pruszcz Gdański kompetencji kluczowych oraz umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy poprzez edukację morską i żeglarską”. Tym razem uczniowie wybrali się na całodniową wycieczkę na Mierzeję Wiślaną. W programie wycieczki było zwiedzanie  Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich oraz lekcja muzealna "O sztuce budowania łodzi,  latarnia w Krynicy Morskiej a także gra terenowa "Poszukiwacze zaginionych skarbów" w miejscowości Jantar. Ciekawy program wycieczki i ładna pogoda sprawiły, że miło spędziliśmy czas i wynieśliśmy garstkę wiedzy.