• XXII Gminny Festiwal Kolęd

• Po raz XXII w murach naszej szkoły odbył się Gminny Festiwal Kolęd. Wśród gości byli Pan Michał Nowak – wójt gminy Pruszcz Gdański, ks. Przemysław Kalicki- proboszcz parafii w Przejazdowie, Pani Justyna Kiedyk- kierownik referatu Oświaty Urzędu Gminy Pruszcz Gdański, dyrektorzy placówek oświatowych, radni oraz sołtysi. Festiwal cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Uczestniczyli reprezentanci ze wszystkich placówek oświatowych z terenu naszej gminy. W sumie wystąpiło 35 wykonawców, w tym 6 duetów. Poziom był bardzo wysoki. Laureaci oraz osoby uczestniczące w festiwalu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Do zobaczenia w przyszłym roku.

• Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika

• Pasowanie na czytelnika

W czwartek 18 lutego odbyło się bardzo ważne wydarzenie – biblioteka szkolna przyjęła w swoje grono nowych czytelników.  Podczas spotkania dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczania książek, zachowania się w bibliotece, potrafili wskazać różnice między funkcjonowaniem biblioteki a księgarni. Następnie pierwszoklasiści złożyli przysięgę, że będą dbali o książki i przede wszystkim je czytali. Pan dyrektor Tomasz Szlak dokonał pasowania na czytelnika każdego ucznia. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek, wykonane przez uczniów  klasy VII i uczniów Koła Plastycznego prowadzonego przez panią Katarzynę Ładwikowską. Kolejnym prezentem były Wyprawki Czytelnicze, które zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. W każdej Wyprawce znajdowała się: „Wnuczka antykwariusza” – książka autorstwa cenionej pisarki Justyny Bednarek oraz „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego rodzinnego czytania. Mamy nadzieję że miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom na co dzień.