• Spotkanie z policjantem

• Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim przeprowadził pogadankę z uczniami klas IV – VIII. Tematem przewodnim spotkania była odpowiedzialność karna nieletnich w przypadku przemocy psychicznej i fizycznej, cyberprzemocy, kradzieży, niszczenia mienia czy palenia papierosów.

• Zajęcia kulinarne

• Święta tuż, tuż.

10 grudnia  uczniowie naszej szkoły w  ramach zajęć wychowawczo – profilaktycznych finansowanych przez Gminę Pruszcz Gdański stawili czoła wyzwaniu - a mianowicie stali się małymi cukiernikami.

W trakcie zajęć uczniowie poznali historię piernika, odkryli tradycyjną recepturę na pyszne pierniki oraz poznali wszystkie jego składniki.

Każdy uczestnik zajęć wałkował i wykrawał swój zestaw pierników. W czasie wypieku ciasteczek,  uczniowie  wraz z  panią Olimpią Prill – Sitek i panią Wioletą Wilk rozwiązywali zagadki, rebusy, i grali w menory  tematycznie związane z piernikami. Po upieczeniu i wystudzeniu obowiązkową czynnością było dekorowanie wypieków kolorowymi lukrami i posypkami. Ozdabianie pierników przebiegało w atmosferze skupienia i pełnego zaangażowania. Uczestnicy zajęć  wykazali się niesamowitym kunsztem  i fantazją.

Zajęcia były doskonałą okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale przede wszystkim do nauczenia się, że święta to nie tylko prezenty, ale czas wspólnych rodzinnych przygotowań. Zapraszamy do galerii.

• Mikołaj w naszej szkole

• 6 grudnia odwiedził naszą społeczność Święty Mikołaj. Było śpiewanie piosenek i recytowanie wierszyków przygotowanych specjalnie na ten dzień. W zamian Mikołaj obdarował dzieci prezentami. Dzieci były zachwycone. Do zobaczenia za rok Św. Mikołaju.